Občanské Sdružení Koňske nebe

Dne 22. října 2010 proběhla ustavující valná hromada občanského sdružení Koňské nebe. Toto sdružení vzniklo z iniciativy metylovských občanů, kteří se zapojili aktivně při přípravě a otevření expozice Muzea Metylovice.
Sdružení se podílí na  zajišťování provozu muzea – průvodcovská činnost, prezentace, sběr exponátů, údržby a restaurování exponátů, shromažďování informací s následnou archivací. Byl zřízen prozatímní depozit muzea. Provoz galerie – obměna výstav v galerii muzea cca 3 – 4 x ročně, dále pořádání přednášek a kulturních akcí.
Úzce spolupracujeme s okolními muzei, s frýdeckým Muzeem Beskyd, s paní ředitelkou PHDr. Břízovou. Dobrá spolupráce se od počátku taky vyvíjí s Muzeem Novojičínska, paní ředitelkou PHDr.  Dvořáčkovou a hlavně s Mgr. Václavem Michaličkou, který je zaměstnancem tohoto muzea.
Z  akcí pořádaných sdružením můžeme jmenovat přednášku Mgr. Michaličky v našem muzeu pro metylovské školáky dne 23. listopadu 2010, přednáška Mgr. Michaličky o zaniklých řemeslech v Beskydech 11. Prosince 2010 v kinosále Sokolovny, vernisáž se slavnostním otevřením výstavy Dřevěné kostelíky v Beskydech s průvodním slovem pana Mgr. Poláška v galerii muzea, výstava akvarelů Víti Mališe, „Metylovské dřevjanky“, besedu o sestřeleném americkém letadle „Poslední let bombardéru č. 118″¨, koncert Pavla Dobeše v areálu muzea. Připravuje se výstava historických radiopřijímačů.

Sdružení se spolu s obcí podílí na zajišťování financování akcí muzea, a to hlavně pomocí grantů ministerstva kultury, případně sponzorů.
Sdružení má k dnešnímu dni celkem 12 členů. Valná hromada zvolila pětičlennou výkonnou radu ve složení:  Aleš Bílek – předseda, Milan Hajdušek – místopředseda, Jiří Liberda – hospodář, Renata Spustová a Jiří Čupa – členové. Dále kontrolní komisi ve složení Věnomír Merta – předseda, Lukáš Halata, Kamila Hajdušková –členové.
Děkujeme všem členům sdružení za dosavadní iniciativní přístup a přejeme hodně chuti do další úspěšné činnosti sdružení. Dále vyzýváme metylovské občany, kterým není lhostejný společenský život na vesnici a zajímají se o historii obce, aby svými náměty, případně vlastní aktivitou napomohli činnosti sdružení.
Za OSKN Aleš Bílek

Otvírací doba

duben - říjen

Sobota : 14.00 – 16.00 hod.
Neděle : 14.00 – 16.00 hod.


listopad - březen

Neděle : 14.00 – 16.00 hod.

Vstupné

Dospělí : 20,- Kč
Děti a důchodci : 10,- Kč
Děti do 6 let : zdarma

Prohlídky je možno objednat s předstihem i mimo otevírací dobu
na mobil : 737 345 110 nebo 737 391 989,
nebo na e-mail: ruzena.vrbova@giff.cz