Folklórní soubor Beseda

 Již 10 let pracuje pod záštitou obce Metylovice a občanského sdružení Koňské nebe taneční folklórní soubor Beseda, který sdružuje dospělé tanečníky a pravidelně připravuje kulturní vystoupení o pouťové neděli, o Vánocích či při oslavách a akcích nejrůznějších spolků obce. Taneční soubor Beseda se vrací ke kořenům lidové tvorby v oblasti Lašska a lašsko-valašského pomezí, připomíná místním obyvatelům folklórní tématiku, dávno ztracené písně a tance, které jsou pro oblast Metylovic charakteristické. Díky tomu ožívá znovu v obci kolorit a duch dávných časů a lidé mají možnost navázat na tradice přetrhané minulým režimem. Hlavním úkolem tanečního folklórního souboru Beseda je zapojit do své činnosti i mládež a malé děti ve věkové skupině 6 – 18 let v samostatném dětském souboru. 

Od roku 2010 začal zkušebně pracovat i dětský soubor „Malá Beseda“. Představil se na vánočním koncertě s pásmem Od Martina do Vánoc, v němž představil návštěvníkům zvyky a tradice našich předků spojené s předvánočním obdobím a adventem. Jarní představení v roce 2011 u příležitosti 125. výročí založení SDH v Metylovicích nazvané „Ztratila se kravarenka“ se neslo v duchu dětských her a radovánek.

Cílem současné Besedy je vytvořit dětskou cimbálovou muzičku, která by doprovázela nejen dětský, ale časem i dospělý soubor při vystoupeních a stala se nosným prvkem folklóru v Metylovicích.

Otvírací doba

duben - říjen

Sobota : 14.00 – 16.00 hod.
Neděle : 14.00 – 16.00 hod.


listopad - březen

Neděle : 14.00 – 16.00 hod.

Vstupné

Dospělí : 20,- Kč
Děti a důchodci : 10,- Kč
Děti do 6 let : zdarma

Prohlídky je možno objednat s předstihem i mimo otevírací dobu
na mobil : 737 345 110 nebo 737 391 989,
nebo na e-mail: ruzena.vrbova@giff.cz