Koncert Pavla Dobeše

V příjemném prostředí muzea Kožané město v Metylovicích se pod záštitou Obce Metylovice a občanského sdružení Koňské nebe v sobotu v podvečer 23. července rozezněla kytara a zpěv folkového zpěváka a písničkáře Pavla Dobeše. 

Dobešova kytara i vzpomínkové písničky nadchly posluchače Metylovic

METYLOVICE – V příjemném prostředí muzea Kožané město v Metylovicích se pod záštitou Obce Metylovice a občanského sdružení Koňské nebe v sobotu v podvečer 23. července rozezněla kytara a zpěv folkového zpěváka a písničkáře Pavla Dobeše. 
Pavel Dobeš, frýdecko-místecký rodák, má na svém kontě od roku 1988 již 12 hudebních alb, zpěvníky, ale  i veršovánky pro děti. Svou zpěváckou profesi rozšířil i o práci spisovatele a vydal několik povídek – Gibraltar, Něco o jídle či soubor vyprávění z cesty do zámoří nazvaný  Něco o Americe.

V Metylovicích Pavel Dobeš vystoupil s doprovodným kytaristou Tomášem Kotrbou.  Skvěle sehraná dvojice předvedla nejen nejnovější písničky, ale vrátila se i ke starým hitům Jarmila, Hruška  či k  vytleskané závěrečné  „Koži z hyeny“.  Nadšené reakce publika  sklidily také nápadité a vtipné kytarové variace obou muzikantů.
Pavel Dobeš navštívil i expozici historie výroby bičů v metylovském  muzeu. Na otázku proč  se Metylovicím říká Koňské nebe Dobeš pohotově zareagoval a posluchače překvapil bohatým výčtem informací, které náležitě opepřil humorem jeho osobě vlastním.

Renata Spustová

Komentáře nejsou povoleny.

Otvírací doba

duben - říjen

Sobota : 14.00 – 16.00 hod.
Neděle : 14.00 – 16.00 hod.


listopad - březen

Neděle : 14.00 – 16.00 hod.

Vstupné

Dospělí : 20,- Kč
Děti a důchodci : 10,- Kč
Děti do 6 let : zdarma

Prohlídky je možno objednat s předstihem i mimo otevírací dobu
na mobil : 737 345 110 nebo 737 391 989,
nebo na e-mail: ruzena.vrbova@giff.cz