Pozvánka na výstavu Karla Lepíka

Karel Lepík - výstava Metylovice

V neděli 26. dubna od 17 hodin proběhne v Muzeu v Metylovicích slavnostní vernisáž výstavy obrazů metylovského rodáka akademického malíře Karla Lepíka.

Pochází z Metylovic, ale mnoho let žije a tvoří ve Frýdku- Místku.

Je dlouholetý vysokoškolský pedagog, docent Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Malíře a grafika Karla Lepíka, není nutno v tomto kraji příliš představovat.

Podle slov znalce výtvarného umění PhDr. Antonína Grůzy jsou Lepíkovy obrazy svátkem pro oko a musí se k nim přistupovat podobně jako k lyrické básni nebo k malé hudební skladbě.

Autor studoval figurální malbu na Akademii výtvarných umění v Praze  u profesora Karla Součka a Jiřího Johna. Výrazně jej ovlivnil i studijní pobyt na Academii v italské Perugii.

Během posledních let vystavoval na mnoha samostatných i kolektivních výstavách v Česku i za hranicemi. Je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách.

Přijďte se na tuto ojedinělou exkluzívní záležitost podívat. Uvidíte, že Karel Lepík je umělec, jehož malířský projev dosáhl nezaměnitelné osobitosti a vyzrálosti, že svým velkolepým dílem, už dávno přesáhl hranici tohoto kraje.

V Metylovicích vystavuje poprvé.

Zvou organizátoři výstavy Občanské sdružení Koňské nebe a Obec Metylovice.

Výstava potrvá do 16. srpna 2015

Milan Hajdušek