„Metylovice jak je (ne)znáte“

V neděli 9.října byla v muzeu zahájená slavnostní vernisáži výstava fotografií Jaromíra Červenky „Metylovice jak je (ne)znáte“. Pořadateli byla Obec Metylovice a Občanské sdružení Koňské nebe. Na pět desítek návštěvníků se přišlo podívat na fotografické výtvory metylovského rodáka Jarka Červenky. Zahájení zdařile obstaral dětský folklorní soubor Beseda při základní škole v Metylovicích pod vedením Renáty Spustové.
Poté autora představil Milan Hajdušek. Jarek Červenka rád fotografuje, neboť je to jeden z jeho největších koníčků. Jako příležitostný fotograf se věnuje fotografování od svých 28 let, kdy začínal s klasickou fotografií. S nástupem digitální fotografie  přešel převážně k digitální technice. Neupřednostňuje konkrétní techniky fotografie, pokud cítí smysl, pak pro vyjádření myšlenky také využívá možnost úprav fotografií s využitím počítače. Tematický se věnuje fotografii krajinářské, zátiším, architektuře, reportážím  a podobně. Rád zachycuje také okamžiky lidské činnosti, jenž probouzejí neopakovatelnou atmosféru již minulého okamžiku. Spřízněnost s Beskydami a náklonnost ke všemu „beskydskému“ ho přivedla ke výtvarné skupině Petra Bezruče na Ostravici, kde pravidelně vystavuje. Vystavoval také na dalších výstavách v okolí.

Téma výstavy, zachycení neobvyklých podob rodné vesnice, o které jej požádali pořadatelé, je mu blízké, neboť Metylovice jsou pro fotografování velice malebné a fotogenické.

V krátkém vystoupení Jarek Červenka popsal svůj přístup k danému tématu a upozornil na  specifičnost  některých fotografií a speciálních postupů při jejich tvorbě.
Velký dojem na návštěvníky zanechalo více než dvoumetrové panoráma obce, které zahrnuje krajinu od Lysé hory, až do Dolní konec Metylovic. Tento pohled je vlastně lidským okem jako celek nepostižitelný. Nejen toto dílo vyvolalo zajímavé diskuse nad místy, kde roky žijeme, a pak najednou jsme překvapení novými, nečekanými pohledy a vjemy.
Výstava, která zahrnuje přes 30 velkoplošných barevných fotografií, potrvá v muzeu do 15.ledna 2012.
Milan Hajdušek

Komentáře nejsou povoleny.

Otvírací doba

duben - říjen

Sobota : 14.00 – 16.00 hod.
Neděle : 14.00 – 16.00 hod.


listopad - březen

Neděle : 14.00 – 16.00 hod.

Vstupné

Dospělí : 20,- Kč
Děti a důchodci : 10,- Kč
Děti do 6 let : zdarma

Prohlídky je možno objednat s předstihem i mimo otevírací dobu
na mobil : 737 345 110 nebo 737 391 989,
nebo na e-mail: ruzena.vrbova@giff.cz